Autorski masaż Manualna plastyka twarzy Margari Beauty połączony z terapią cranio-sakralną (czaszkowo-krzyżową).
Terapia czaszkowo–krzyżowa, inaczej terapia cranio–sacralna, to odłam osteopatii, rodzaj terapii manualnej. Oparta jest na anatomii i fizjologii.
W naszym ciele występują trzy rytmy fizjologiczne: bicia serca, oddychania i rytm tętnienia płynu mózgowo-rdzeniowego, a terapia czaszkowo-krzyżowa stosowana jest w celu normalizacji jego przepływu.
Jest to terapią powięzi, za jej sprawą następuje rozluźnienie struktur łącznotkankowych, których napięcie może powodować kłopoty zdrowotne, zarówno somatyczne, jak i emocjonalne. Praca systemu czaszkowo-krzyżowego ma wpływ na układ nerwowy, mięśniowo-kostny, krążenia, limfatyczny, hormonalny, oddechowy.
Polega na dotyku i delikatnym ucisku w obrębie kości krzyżowej, miednicy, przepony, otworze górnym klatki piersiowej i kościach czaszki w celu rozluźnienia struktur łącznotkankowych.
Terapia cranio-sakralna oddziałuje na kilka obszarów organizmu:
- przywraca prawidłowy, czyli fizjologiczny, obieg płynu mózgowo-rdzeniowego w układzie cranio-sakralnym,
- przywraca ruchomość kości czaszki,
- poprawia mobilność i sprawność ośrodkowego układu nerwowego,
- znajduje restrykcje powięziowe i je rozluźnia, zarówno te przebiegające podłużnie w ciele, jak i poprzeczne membrany umiejscowione w tułowiu oraz w kończynach.
Ogromną zaletą stosowania tej metody jest możliwość oddziaływania na wiele różnorodnych problemów związanych z funkcjonowaniem ciała i strefy emocjonalnej. Tego typu holistyczne podejście stwarza perspektywy co do rokowań w zakresie powrotu do zdrowia.
Wśród wskazań do terapii czaszkowo-krzyżowej wymienia się takie jak:
- bóle głowy i migreny,
- bóle kręgosłupa,
- bóle menstruacyjne,
- bóle stawów skroniowo-żuchwowych oraz bruksizm,
- bóle o nieznanej etiologii (dolegliwości psychosomatyczne),
- wady postawy,
- stan po zapaleniu opon mózgowych,
- zaburzenia trawienia,
- zaburzenia koncentracji,
- nerwice,
- zaburzenia snu,
- stres, depresja,
- chroniczne zmęczenie,
- zaburzenia funkcji narządu wzroku i słuchu
Właściwie każdy może się poddać terapii czaszkowo-krzyżowej i na pewno poprawi ona jego ogólny stan zdrowia i odporności.
Każdy z nas przeszedł w dzieciństwie, w życiu dorosłym czy w czasie porodu różnego rodzaju kontuzje, urazy mechaniczne i psychiczne. Wszystkie te zdarzenia są zapisane w pamięci naszych tkanek, mięśni i powięzi. Jeśli czujemy się ogólnie zdrowi świadczy to tym, że nasz organizm zasymilował te urazy i nie odczuwamy żadnego dyskomfortu. Jednak w szczególnych momentach osłabienia mogą one dać znać o sobie.
Warto pamiętać, że na poprawę nie można liczyć po jednorazowej sesji. Zazwyczaj ilość zabiegów określa się indywidualnie, w zależności od problemu. Najczęściej jest to seria 5 – 10 zabiegów.
Do najważniejszych przeciwwskazań należą:
- zapalenie opon mózgowych,
- rany czaszki,
- guzy i tętniaki w głowie,
- udar niedokrwienny i krwotoczny mózgu w początkowej fazie,
- wodogłowie bezkomorowe,
- ostre stany zapalne (np. stawów),
- wysoka gorączka,
- choroby psychiczne (schizofrenia, psychoza maniakalno-depresyjna),
- świeże urazy ortopedyczne do 48 godzin,
- przepuklina rdzenia przedłużonego,
- urazy z krwotokiem.
Masaż trwa 120 min.